Završno izvješće 23.Veteranskog pojedinačnog prventva svijeta za žene i muškarce

U Opatiji je u organizaciji Šahovskog kluba Rijeka a pod pokroviteljstvom Grada Opatije,Grada Rijeke,Primorsko goranske županije ,Turističke zajednice Kvarnera,Turističke zakednice Opatije završilo 23.Veteransko prvenstvo svijeta u šahu u konkurenciji žena i muškaraca.
U konkurenciji muškaraca nastupio je 201 igrač iz 40 zemalja od čega 10 velemajstora ,25 međunarodnih majstora te 33 Fide majstora .

Nakon 11 odigranih kola 1.mjesto i titulu veteranskog prvaka svijeta osvojio je velemajstor Vaisser Anatoly (Fra) sa 8,5 bodova (bez poraza) te tako vratio titulu koju je prvi puta osvojio 2010.godine u talijanskom Arcu.

Drugo mjesto osvojio je prošlogodišnji veteranski prvak svijeta velemajstor Kristiansen Jens(Dan) sa istim brojem bodova kao pobjednik ,međutim nešto slabiji dodatni kriteriji razlog su osvajanja 2.mjesta.
Odličan treći bio je hrvatski velemajstor Krunoslav Hulak sa 8 bodova.

Na prvenstvu je nastupilo 11 hrvatskih igrača a među nagrađene su ušli međunarodni majstori Branko Rogulj na 6.mjestu i Josip Rukavina na 12.mjestu sa osvojenih 7,5 bodova.

U konkurenciji žena nastupilo je 25 igračica iz 9 zemalja a prvo ime turnira bila je bivša prvakinja svijeta i muški velemajstor Nona Gaprindashvili (Gruzija).

Pomalo iznenađujuće veteranska prvakinja svijeta postala je 9.nositeljica turnira ženski Fide majstor Jelena Ankudinova (Kaz) sa 7/9 bodova koja je osvajanjuem 1.mjesta osvojila titulu ženskog velemajstora.

Drugo mjesto osvojila je 1.nositeljica velemajstor None Gaprindashvili (Gruzija) sa 6,5 bodova a treće Kmidashvili Tamar (Gru) sa 6 bodova.

Prošlogodišnja veteranska prvakinja svijeta Galina Strutinskaya završila je turnir na 6.mjestu sa 6 osvojenih bodova.

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Banner 315x222 LAT